Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 3 липня 2018 р.

03.07.2018р. Б. / У Полтаві греко-католики освятили вишитий руками іконостас

Нещодавно священослужителі Свято-Троїцького храму УГКЦ освятили унікальний для Полтави іконостас. Його унікальність у тому, що всі ікони вишиті за схемами греко-католицького священика, історика та митця отця Дмитра Блажейовського.

Полтавські греко-католики давно мріяли мати у Полтаві іконостас, який не був би схожий на інші у місті, мав би оригінальність, мистецьке наповнення та сакральний зміст не лише для вірян, але й усіх полтавців. Тому і вирішили вишивати ікони. 

Настоятель Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві отець Юрій Кролевський розповідає, що праця над іконами тривала кілька років. У неї вкладено багато ресурсів, часу, фінансів, а особливо — терпеливості та любові:
— У першу чергу потрібно подякувати парафіянам за жертовність. Адже вони присвятили час та кошти на зведення такого гарного іконостасу. 

Над творенням ікон працювали дві жінки — довголітня парафіянка храму Катерина Якименко та дружина священика Валентина Кролевська.

Одна із майстринь вишитих ікон Катерина Якименко розповідає, що для неї така праця була надзвичайною радістю та натхненням:
— Мріяла, щоб у нашій невеличкій церкві, у нашому храмі з’явився іконостас. Тому прикладала багато зусиль, щоб якнайскоріше вишити ікони. Коли їх вишивала, то постійно молилася.

Сам каркас, тобто основа іконостасу до якого ввійшли вишиті ікони, звели за кошти та пожертви парафіян храму.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар