Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 2 березня 2019 р.

02.03.2019р. Б. / У Римі відбулися загальні річні збори Товариства «Свята Софія» (+VIDEO)

26-28 лютого у Римі проходили загальні річні збори патріархального Товариства «Свята Софія». У робочих засіданнях взяв участь Блаженніший Святослав, Патріарх УГКЦ.

У четвер, 27 лютого, у соборі Святої Софії члени товариства молилися Панахиду за усопших його членів, серед них відомі постаті в історії УКЦ – Патріарх Йосиф Сліпий, Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський, Блаженніший Любомир Гузар, владика Іван Хома, о. Іван Музичка та інші єпископи, священики і миряни. Очолив богослужіння Патріарх Святослав.

Після молитви члени товариства разом з Главою УГКЦ посадили оливкові дерева у саді на території собору Святої Софії. Захід відбувся в рамках всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» та з нагоди ювілейного року 50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії в Римі.

Упродовж робочих засідань члени товариства «Святої Софії» розглянули питання адміністрації спадщини Патріарха Йосифа Сліпого в Римі, зокрема – нового управління будинком на площі Мадонна дей Монті. В програмі загальних річних зборів передбачений звіт президента товариства та результати контрольно-ревізійної комісії, котру очолює владика Володимир Війтишин, Митрополит Івано-Франківський. Представники дочірніх товариств також представили їхню діяльність за попередній рік. Окрім цього, було обговорено святкування ювілею 50-річчя освячення собору Святої Софії, головною подією якого буде Архиєрейська Божественна Літургія 1 вересня. Очолить богослужіння Блаженніший Святослав у співслужінні владик Синоду УГКЦ.

Додамо, що цього року Синод Єпископів УГКЦ відбуватиметься в Римі 1-10 вересня. Напередодні святкувань відбудеться форум матірного та дочірніх товариств «Свята Софія» з метою осмислення їхньої місії та ідентичності в сучасних обставинах суспільно-церковного життя.

Блаженніший Святослав представив членам товариства своє послання «Наша Свята Софія», написане з нагоди столітнього ювілею соборності та відновлення української державності. У своєму посланні Глава УГКЦ аналізує минуле, сьогодення та дивиться на майбутнє України з поглядом, зверненим на собор Святої Софії в Києві як символ «софійної цивілізації» українського народу. У зверненні він також згадує про собор Святої Софії в Римі, називаючи його «маніфестом ідентичності нашої Церкви як спадкоємниці та правонаступниці повноти київського християнства». «Патріарший собор у Римі є промовистим символом вселенськості Софії Київської, втіленням жаги українського серця до повноти єдності в Христі, дарованої нашому народу в хрещальній купелі князя Володимира. Він є знаком невмирущості осяяного Божою благодаттю українського духу – того самого, що його власним життям втілював патріарх Йосиф», - йдеться у посланні Блаженнішого Святослава.  


Довідка
Товариство «Свята Софія» було засноване патріархом Йосифом Сліпим після повернення із сибірського заслання з метою збереження його спадщини у Римі та на поселеннях, а також для підтримки різних проектів УГКЦ, зокрема діяльності її Предстоятеля. Товариство в Римі вважається матірним, а його дочірні структури знаходяться у США, Англії та Бельгії. Очільники дочірних товариств є також членами товариства «Свята Софія» в Римі. Загальні збори усіх членів відбуваються кожного року, товариство також має свою управу, яка приймає рішення ординарного адміністративного характеру. Очолює товариство президент о. Марко Семеген.

Прес-служба товариства «Свята Софія»

Немає коментарів:

Дописати коментар