Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 14 травня 2014 р.

14.05.2014р. Б. / Українська мова як модний тренд

Українська мова
В Україні сформувався модний тренд, коли російськомовні патріоти свідомо переходять на українську. Проте експерти сумніваються, чи дійсно ці люди продовжуватимуть говорити державною мовою після того, як ситуація в країні стабілізується. 
 
Харків’янин Лекс Гринда завжди спілкувався російською, проте перейшов на українську мову, коли почалась агресія з боку Росії. На його думку, якби переважна кількість населення на Сході країни спілкувалась державною мовою, Росія не мала би приводу захищати російськомовних українців. 

Лекс вважає, що саме перехід на українську може підняти національну самосвідомість. Раніше хлопець вже пробував спілкуватися виключно державною та закликав до цього друзів, проте вдалось лише зараз. 

«Кожного разу, коли я спілкувався українською мовою, хтось, елементарно, не розумів; хтось вважав, що я це роблю навмисно, щоб похизуватися чи виділитися серед оточення. І якось воно не склалося. Я така людина, що не дуже залежу від думки більшості людей, але навіть попри це мені не вдалося повністю перейти», — розповідає Лекс. 

Цього разу перехід на українську теж дається хлопцю нелегко: то слово російське трапиться, то акцент у вимові. Проте Лекс продовжує практикуватись і не планує повертатись до російської, навіть коли ситуація на Сході та Півдні України стабілізується. 

На думку психотерапевта Наталі Глухенької, патріотична молодь намагається самоствердитися, переходячи на українську. Відчуваючи підтримку однодумців, вони формують своєрідний модний тренд. Проте експерт переконана, що лише сильні особистості продовжуватимуть говорити державною після того, як ситуація в країні стабілізується. 

На думку психолога Олени Ліщинської, зараз все більше російськомовних українців усвідомлюють себе патріотами. Таким чином, свідомий перехід на українську — це їхня реакція на події в країні. 

«Не факт, що вони будуть притримуватися цього і надалі, хоча погляди і патріотизм, почуття не зміняться», — вважає психолог.

Експерти зазначають, що чим більше буде політичних загроз Україні з боку інших держав, тим гостріше люди відчуватимуть національну самоідентифікацію. 

За матеріалами: Радіо Свобода

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар