Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 31 липня 2013 р.

31.07.2013р. Б. / 150 років тому було видано антиукраїнський циркуляр


заборона української мовиТаємне розпорядження міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва, адресоване територіальним цензурним комітетам, було видане 30 липня 1863 року (за старим стилем).
 
Сумнозвісний Валуєвський циркуляр, яким заборонялося видання «малоросійською» мовою релігійних, навчальних і освітніх книг, мав на меті придушити антицарські настрої на українських землях та зростання національної самосвідомості українців. 

І хоча циркуляром дозволялася публікація художньої літератури, цензори часто забороняли видання будь-яких українських книг. За словами Миколи Костомарова, вже через 8 років після виходу Валуєвського циркуляру українська література в кордонах Російської імперії фактично припинила своє існування. 

Ще один удар по українській нації наніс так званий Емський указ, виданий 1876 року імператором Олександром II: видання творів українською мовою заборонялося практично повністю. 

Окремі дослідники вважають, що чи не головним каталізатором появи Валуєвського циркуляру стали переклади українською мовою чотирьох Євангелій, надіслані на розгляд Святійшого Синоду для отримання дозволу на друк відставним інспектором Ніжинського ліцею Пилипом Морачевським. 

Валуеву належить сакраментальний пасаж про те, що «ніякої особливої малоросійської мови не було, немає і бути не може». Цікаво, що, викладаючи цей «постулат» у своєму циркулярі, Валуєв посилався на «більшість малоросів», які начебто вважають, що «говірка їхня, вживана простолюдом, є тією ж самою російською мовою, зіпсованою впливом на неї Польщі». 

І лише у березні 1905 р., не виключено, що під впливом революційних подій в імперії, Російська академія наук надіслала урядові доповідь, де стверджувалося, що українська мова є самостійною слов'янською мовою, і рекомендувалося скасувати і Валуєвський циркуляр, і Емський указ. 

За матеріалами: ukrinform.ua


Джерело:   КРЕДО

вівторок, 30 липня 2013 р.

30.07.2013р. Б. / Відбулося чергове засідання членів правління Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах»

29 липня 2013 року у храмі Переображення Господнього, що на території Державної пенітенціарної служби України, відбулося засідання членів правління Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах», на якому вони обсудили пропозиції робочої групи Всеукраїнської Ради Церков до законопроекту представника пРезидента України у Верховній Раді Юрія Мірошниченка щодо введення інституту капеланства, зокрема ті положення, які стосуються душпастирства в установах пенітенціарної системи.

Засідання розпочалося спільною молитвою. Протоієрей Віктор Яценко, Голова правління Місії, повідомив про участь представників Місії від Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков Християн Віри Євангельської і Української Уніонної конференції Церкви Адвентистів Сьомого дня в робочій групі, яка працювала 11 - 26 липня над пропозиціями щодо змін до низки законів. Учасники зустрічі оглянули найбільш актуальні доповнення до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», до Кримінально-виконавчого кодексу й Закону України «Про попереднє ув'язнення».

Наприклад, до ст. 3. Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» пропонується додати: «Особи, які обмежені у можливості задоволення своїх релігійних потреб з огляду на характер виконуваної ними військової служби, проходження стаціонарного лікування у закладах чи установах охорони здоров'я  місцях попереднього ув'язнення  або в установах виконання покарань, мають право на душпастирську опіку, здійснювану відповідно до законодавства капеланами (священнослужителями відповідного профілю), уповноваженими на це релігійними організаціями, зареєстрованими у встановленому законом порядку». Інші доповнення чи зміни стосуються створення конфіденційних умов для зустрічі священнослужителів з особами, позбавленими волі, та захисту таємниці сповіді, умов опіки персоналом Державної пенітенціарної служби, відповідного навчання капеланів тощо. Законопроект про капеланство буде представлено вже на 3-й сесії Верховної Ради. 

Члени правління Місії обговорили й погодилися з пропозиціями робочої групи ВРЦ.  Також вирішили спільно провести Всеукраїнський біблійний конкурс «Бог нам прибіжище і сила (Пс. 45)». На завершення о. Костянтин Пантелей запросив представників Церков взяти участь у відкритті національного конкурсу образотворчого мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов'ю».

Участь у засіданні брали:
1) протоієрей Віктор Яценко – Голова правління Місії, керівник Синодального Відділу Української Православної Церкви;
2) В'ячеслав Когут – керівник Відділу соціального служіння «Маханаім» Всеукраїнського Союзу Церков Християн Віри Євангельської (П’ятидесятників);
3) пастор Олександр Пухляк – керівник тюремного служіння Об'єднання Незалежних Харизматичних Християнських Церков України; 
4) пастор Сергій Казьменко – помічник єпископа Місії "Євангельське милосердя" Релігійного Центру Української Християнської Євангельської Церкви;
5) диякон Віктор Дудка – керівник тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об’єднань Християн Євангельських Християн-Баптистів;
6) ієрей Євген Затірка – заступник керівника Відділу з духовного виховання в місцях позбавлення волі Української Православної Церкви Київського Патріархату,;
7) ієрей Костянтин Пантелей – секретар правління Місії, керівник Відділу Курії Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України;
8) Васильчук Юрій Анатолійоич – виконавчий директор Місії.

Секретар правління Місії, керівник Відділу УГКЦ з в'язничного душпастирства ієрей Костянтин Пантелей

Джерела: http://prison-pastoral.blogspot.com

Воїни Христа Царя

понеділок, 29 липня 2013 р.

29.07.2013р. Б. / "Парафіяльні зустрічі" зосередились на понятті «влада» крізь призму християнської віри

За ініціативи Комісії УГКЦ Справедливість і Мир у храмі Зіслання Святого Духа, що у Наварії Сокільницького Протопресвітерату УГКЦ на Львівщині, у неділю 28 липня 2013 року було проведено захід у рамках всеукраїнського проекту «Парафіяльні зустрічі».

Гостем зустрічі був секретар-референт Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир», ліценціант Папського Інституту «Терезіанум», що у Римі (Італія) – Ярослав Заричанський.

 Зустріч розпочалась спільним молебнем до Пресвятої Богородиці, після якого присутні мали нагоду послухати представлення теми: «Святість щоденного життя. Покликання християнина здійснювати владу на основі віри». Дана зустріч стала продовженням започаткованих та впроваджених ще минулого року Комісією УГКЦ Справедливість і Мир «Парафіяльних зустрічей», які поступово ширяться і розвиваються як якісно, так і кількісно. На черговій зустрічі Ярослав Заричанський зосередив увагу на основних богословських аспектах розуміння святості у християнському житті. «Сповнення цього покликання відкриває людині сенс її існування, адже людина сотворена Богом і прагне до єдності з Ним, котрий є джерелом її буття. Християнин повинен розуміти щоденність – як тест на віру, свідомо приймаючи свої обовʼязки особисті та суспільні, бачити Божий дар у звичайних подіях нашого життя і дякувати за нього. Освячення нашої щоденності – це дорога до святості, де кожен із нас є відповідальним за іншого і тому покликаний творити таку спільноту, яка б, була рушієм суспільного розвитку» - наголосив гість зустрічі. 

Будучи членом суспільства, християнин повинен мати свого роду дороговказ того, яким чином потрібно бути задіяним у політичних чи суспільних процесах у межах своєї держави. Як ставитись християнину до влади, прагнути її, чи навпаки – уникати? Яким чином боротись з несправедливістю у суспільстві, чи інтерпретувати її як щось таке, із чим потрібно миритись та погоджуватись. Саме відповіді на ці запитання знаходимо у соціальній доктрині Церкви. Посилаючись на це офіційне вчення Церкви, Ярослав Заричанський під час зустрічі наголосив на християнському розумінні влади, зазначаючи, що кожна людина самим фактом свого існування володіє владою. Бог наділяє її владою кажучи «будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі» (пор. Бут. 1,28).

«Існує два різновиди влади: влада смерті, яка прагне володіти, підкорювати та знищувати іншого, та влада життя – яка полягає у служінні. Ця влада є від Бога, і вона ототожнюється з абсолютною самовідданістю, жертвою, яка дає людям життя і стає основою їхньої свободи. Можемо назвати таку владу – владою любові. Тому християни замість того, щоб підтримувати міф про те, що політика і влада це щось далеке від християнського стилю життя, щось, що не стосується «мого» покликання до святості, мають віднайти справжню мету політичної влади, шукаючи можливостей для впровадження і здійснювання політичної влади за принципом служіння, братерства та любові. Адже наше майбутнє залежить від того, як ми живемо в теперішній час. Жити потрібно з радістю, ентузіазмом, але понад усе, з відчуттям відповідальності за себе, інших та світ» – зазначив гість зустрічі, цитуючи при цьому також Папу-емерита Бенедикта XVI.

Інформаційна служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир

Воїни Христа Царя

неділя, 28 липня 2013 р.

VIII міжнародна піша проща Самбір-Зарваниця

Пасторально-місійний відділ УГКЦ
Благодійний фонд «Карітас»
Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

VIII МІЖНАРОДНА ПІША ПРОЩА 2 - 11 серпня 2013 р.Б.
мігрантів, родин мігрантів та всіх бажаючих з Самбора у Зарваницю

Вихід з Самбора від храму Різдва Пресвятої Богородиці 2 серпня о 9.45 (поч. Літургії о 7.00) за маршрутом:
2.08-п’ятниця (≈ 32 км)САМБІР, Луки (обід), Градівка (нічліг);
3.08-субота (≈ 31 км):  Великий Любінь (обід), Оброшино(нічліг);
4.08-неділя (≈ 28 км):  Оброшино (вихід о 7,00 зранку)  →
      Львів, ц. св.. Юра (Св. Літургія о 11,00) (обід), Виннички (нічліг);
5.08-понеділок (≈ 27 км)Гаї, Городиславичі (обід), Селиське (нічліг);
6.08-вівторок (≈ 23 км):  Коросне (обід), Унів (нічліг);
7.08-середа (≈ 34 км):  Липівці, Пленихів, Чемеринці (обід),
      Дунаїв, Рекшин (нічліг);
8.08-четвер (≈ 33 км):  Жуків (обід), Криве (нічліг);
9.08-п’ятниця (≈ 34 км):  Новосілка (обід), Котузів,  Зарваниця (нічліг);
09-11.08- п’ятниця, субота і неділяЗАРВАНИЦЯ

             Орієнтовна щоденна програма паломництва:
7.30-8.30 – св. Літургія; 8.45 – сніданок біля церкви; 9.30 – вихід; 13.30 – молитва в храмі, обід, зустріч з вірними; 16.30 – вихід; 20.00 – молитва в храмі, вечеря, зустрічі з вірними, чування.
З собою треба мати:
молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, карімат, ліхтарик, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, необхідні медикаменти, гроші на перебування в Зарваниці, повернення додому та незаплановані витрати.

Рекомендуємо йти в зручному (випробуваному) взутті.
Дорогою заходитимемо до всіх храмів. Паломництво супроводжуватиме транспорт, де можна буде отримати першу медичну допомогу, здати багаж тощо.
Нічліги будуть по родинах та школах. Харчування організовують парафіяни.
Перебування в Зарваниці та повернення додому за власні кошти.
Організаційний внесок для учнів та студентів 30 грн., для дорослих 75 грн.

Додаткова інформація на офіційному сайті http://palomnyk.at.ua
та за тел.: о. Ігор Козанкевич – (03244) 2-24-58; 0673808098 (буде в Україні з 1 серпня), Галина 0671442421, 0680421033, Богдан 0974786246, Надія Князев 0989250730; 0985904484;0994099384

Джерело:   Воїни Христа Царя

субота, 27 липня 2013 р.

27.07.2013р. Б. / Святослав Шевчук: Католицька Церква завжди охороняла свою свободу від держави

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук висловив думку, що занадто великого впливу церкви на державу немає.

Навпаки, він вважає, що існує вплив держави на церкву, і в певних моментах навіть намагання схилити церкву на свою сторону через певні елементи співпраці. «Через певні елементи співпраці десь справді мати церкву по своїй стороні, згідно старої традиції Візантійського розуміння співпраці між церквою і державою - називається симфонією», - додав він.

За словами Блаженнішого Святослава, Католицька Церква була завжди проти інвеститури, завжди охороняла свободу церкви від надмірного державного впливу.

«Думаю, що сьогодні для всіх церков в Україні з одного боку дійсно потрібно бути партнерами держави, зокрема, коли мова йде про питання громадянського суспільства, суспільної моралі, розвитку громадянських прав і свобод, але з іншого боку лишатися вільною від надмірної державної опіки. Тому католицькі церкви ніколи не змагались за те, щоб бути державною церквою», - наголосив він.

Джерела: www.unian.ua

Воїни Христа Царя

пʼятниця, 26 липня 2013 р.

26.07.2013р. Б. / Звернення Блаженнішого Святослава про освячення Патріаршого собору

«З нагоди хрещення Русі-України засяє ще один світильник віри князя Володимира», - Блаженніший Святослав у відеозверненні про освячення Патріаршого собору:




Тут, на святих київських горах, на берегах древнього Дніпра-Славутича, по-особливому відчувається глибина української душі і ширина українського світу.

Тут, з нагоди хрещення Русі-України, засяє ще один світильник віри князя Володимира. Як Світло від Світла, буде освячений наш Патріаршй собор Воскресіння Христового. Як серце нашої Церкви.

Я запрошую усіх наших вірних, усіх віруючих людей прибути на це свято, щоб оновити свій особистий Світильник Віри.

Христос навчає: «Я є Світло Світу. Хто йде за мною, той не блукає у темряві, але має світло життя».

Освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ звершиться 16-18 серпня 2013 року Божого у Києві.

Джерело:   Воїни Христа Царя

26.07.2013р. Б. / У Ватикані відбувся молебень з нагоди 1025-річчя Хрищення України-Русі

З ініціативи Посольства України при Святому Престолі та за підтримки УГКЦ в Італії, українська громада Риму молитовно приєдналася до святкувань 1025-річчя Хрищення України-Русі. У п’ятницю, 26 липня 2013 р., у ватиканській базиліці Святого Петра, Преосвященніший владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, очолив при престолі святого Еразма відправу Молебню до святого Володимира. Саме в цьому місці у головному храмі католицької Церкви у 1988 році, з нагоди Ювілею 1000-річчя Хрищення, стараннями владики Василя Лостена, тодішнього Єпарха Стемфордського, були встановленні мозаїчні зображення святих рівноапостольських Володимира та Ольги.

У спільній молитві єдналися Посол України при Святому Престолі пані Тетяна Іжевська разом із працівниками посольства, душпастирі УГКЦ в Італії, настоятелі чернечих спільнот разом зі своїми співбратами та сестрами, представники української громади.

Звертаючись під час проповіді до присутніх, владика Діонісій зазначив, що «Княгина Ольга і князь Володимир не тільки змінили курс історії», але й самі, з прийняттям християнства, «істотно змінили свій спосіб життя і дії». Проповідник пояснив, що суттю християнства є не власне «я», з його пожаданнями влади і задоволень, але «я» переходить у «ти», у «ми». 

«Християнська влада, – сказав він, – діє на добро народу. Це влада, яка набирає забарвлення служіння». А коли вимір служіння зникає, там починається «гонитва за владою, повертається поганство», приходить братовбивство. І свідком цього наша земля стала вже за часів Володимирових синів. «І, як результат, – підкреслив владика Діонісій, – всі трагедії, які спіткали український народ».

«Молитва до св. Володимира і Ольги тут, у цьому символічному просторі поєднання Сходу і Заходу, Русі і Риму, має неабияке символічне значення», – підсумував проповідник, закликаючи присутніх молитися за утвердження «духа християнства у нашому народі», і за те, щоб до сердець його провідників «донести глибоку істину про безкорисливий дух служіння».

Після завершення Молебню його учасники також помолитися біля мощей святого священомученика Йосафата.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

четвер, 25 липня 2013 р.

25.07.2013р. Б. / Розпочався фестиваль «ПОДИХ ЖИТТЯ»


ПОДИХ ЖИТТЯ
У вівторок, 23 липня, о 17.30 год. відбулося урочисте відкриття фестивалю «ПОДИХ ЖИТТЯ» у Тиврові на Вінниччині.
 
Детально про перші дні та години молодіжного фестивалю розповідають його учасники та організатори: 

Вже з вечора понеділка молодь поспішала до Тиврова, бо у вівторок розпочинався їх улюблений фестиваль. 

І ось ранок вівторка наступив. Потрібно домити в туалетах, розкласти намети, допомогти організаторам у їхніх маленьких справах. Усе готове, організатори вже чекають учасників. Та раптом звіваєтсья такий сильний вітер, що деякі намети просто зносить, починає накрапати дощ… Але учасників це не зупиняє і вони невпинно їдуть до Тиврова. 

Урочисте відкриття фестивалю провадив отець Петро Врублевський ОМІ. Божу Службу очолив отець Павло Вишковський ОМІ, який наголосив на тому, що тема фестивалю дуже влучно підібрана до сучасної молоді. Адже не можемо просто замикатися у собі, ховаючи усю радість світу тільки для себе. Потрібно ділитися радістю з іншими, навіть маленька усмішка може перемінити і людину, яка посміхається, і увесь навколишній світ.
ПОДИХ ЖИТТЯ
Ввечері організатори розповіли історію фестивалю, адже це вже 5-тий, ювілейний, фестиваль «ПОДИХ ЖИТТЯ». 

Гарним закінченням вечора стала тепла  (і в прямому, і в переносному сенсі) зустріч у «Конторці».  Спеціальним гостем «Конторки» став отець Олексій Самсонов, директор Радіо Марія. 

Ніч обіцяє бути «теплою», адже на дворі гуляє сильний вітер та йде дощ. Маємо надію, що до ранку учасники не замерзнуть.
ПОДИХ ЖИТТЯ 

ПОДИХ ЖИТТЯ
 

Джерело:   КРЕДО

середа, 24 липня 2013 р.

24.07.2013р. Б. / Португальські історики презентували наукову збірку про Голодомор



Голодомор
У Лісабоні презентували збірку наукових статей португальських істориків «Голодомор — невідома українська трагедія» («Holodomor — A desconhecida tragédia ucraniana (1932-1933)»).
 
Як повідомляє Спілка українців у Португалії, ідея видання виникла після проведення «Днів української культури та історії у Лісабонському університеті» у 2009 році, під час яких відбулася наукова конференція щодо Голодомору 1932-33 років в Україні. 

«Ця збірка — результат плідної співпраці, з одного боку, громадської організації Спілки українців у Португалії з посольством України (до пРезиденства Януковича, який фактично заперечив характер геноциду проти українців у Голодоморі), та провідного ВУЗу Португалії — Лісабонського університету з Асоціацією іберо-слов’янських мов та португальських істориків, з іншого», — йдеться у повідомленні. 

Раніше внаслідок активної діяльності Спілки у п’яти містах Португалії, муніципальні ради у своїх рішеннях визнали Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу. 

Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада. 

За матеріалами: Історична правда 

Джерело:   КРЕДО 

вівторок, 23 липня 2013 р.

23.07.2013р. Б. / В жовтні Папа зустрінеться з сім'ями світу

Папська рада у справах сім'ї повідомила на своєму сайті в Інтернеті, що Папа Франциск два рази зустрінеться із сім'ями, які прибудуть з цілого світу до Риму в рамках паломництва Року віри. Паломництво заплановане на останні вихідні жовтня.

За повідомленням ватиканської дикастерії, в суботу 26 жовтня її учасники пройдуть вулицями Вічного Міста, починаючи з "Piazza del Popolo" (Площі народів), щоб потім прибути на площу св. Петра. Тут у другій половині дня відбудеться зустріч з Понтифіком, у ході якої сім'ї з цілого світу поділяться радістю спільносповідуваної віри і досвідом щастя сімейного життя. Зустріч завершиться 27 жовтня Літургією, яку очолить Святійший Отець на площі св. Петра.

Папська рада у справах сім'ї поінформувала, що на паломництво до Риму запрошені сім'ї разом з дітьми, бабусями і дідусями. Свою участь потрібно підтвердити через Інтернет на порталі дикастерії до кінця вересня цього року.

За матеріалами http://be.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

субота, 20 липня 2013 р.

20.07.2013р. Б. / Всіх не пересадити! На Київ?



Всіх не пересадити! На Київ?

Читач написав на сайт: Мирна хода активістів, що розпочалася з Врадіївки 8-го липня, вчора ввечері після пікету МВС зупинилася на Майдані Незалежності. За даними ТСН http://tsn.ua/ до акції долучилися близько двох тисяч людей з різних областей України та столиці. На ніч їх залишалося близько 200 чоловік, які розмістили кілька наметів. 

Протягом дня правоохоронці поводили себе, як пухнасті звірята, приймали звернення від громадян, спілкувались з мітингувальниками. Головний мент країни Захарченко запевняв, що все буде класно, і - у найвідповідальніший момент пішов у відпустку.
 
Сонце зайшло. Міліціонери одягнули шоломи і бронижилети і в чотирьох автобусах приїхали на Майдан.

Рівно о 23.30 спецпідрозділ "Беркут" розпочав атаку на мітингувальників під крики "Зрадники у пагонах!" та "Слава Україні!". Люди у відповідь організовано зібралися у коло. Проте беркутівці по одному виривали людей, не перебираючи старша жінка перед ними, чи журналіст з телекамерою, чи перехожий, який не мав відношення до акції, били усіх, затягуючи в автозаки.

Полетіли димові шашки. Деякі інтернет-ЗМІ пишуть за коментарями очевидців, що це менти їх і підкидали для провокації, для завтрішніх заяв про неадекватність активістів.

Більше десятка затриманих порозвозили по райвідділках міліції.

В соціальних мережах люди розпочали заклики, що пора! Що час настав! Що «розвалимо відділи РВВС з середини». Що якщо «зараз затихнемо, то хто-зна чи варто буде починати ще раз!»

Кияни 19-го о 12.00 виходять знову на Майдан. Багато з них просять не брати партійних символів, щоб спротив не виглядав як політичне дійство опозиції, бо ж повстають не партії, а прості українці. Хоча, взагалі, чіткої години нема, просто "потрібно прийти!"

Страху в коментарях немає - усіх неможливо пересадити. Є рішучість до дії у словах і помітне підсилення бойового духу. Пишуть не тільки кияни про повстання, а й з чималої кількості міст України, що збираються у Київ, що уже виходять з хати за квитками до столиці, що навіть можуть підвезти своїм транспортом.

І як тут не згадати 2004 рік?..

Група ВК "Емоційний вибух"

http://vk.com/club50931066

20 ХВИЛИН

20.07.2013р. Б. / Москва хоче принизити Україну на її ж власному святі, - Патріарший намісник УПЦ КП


38582.gif.jpgПрограма святкування 1025-річчя хрещення Руси-України складена так, щоби урочистості в Києві пройшли нібито як другорядні після московських.

Про це сказав Патріарший намісник УПЦ КП митрополит Переяслав–Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко) в інтерв’ю «Україні молодій».

Митрополит зауважив, що Москва, нав’язуючи свій сценарій відзначення ювілею, тисне на Українську державу і Церкву.

«Російські акценти у відзначенні робляться не на Києві, де відбулося Хрещення, а на Москві, якої тоді ще й не існувало. Російська Православна Церква запрошує Предстоятелів православних Церков до білокам’яної. Програма складена так, щоб урочистості в Києві пройшли нібито як другорядні після московських», - зазначив він.

«Основним державним заходом у нас будуть урочистості в Палаці «Україна», але там не буде ні Патріарха Кирила, ні інших іноземних гостей iз православного світу. Вони у той момент будуть на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Патріарх Кирил, ніби як барин до холопів, приїде до нас під вечір. Цим він дуже хоче показати, що відіграє керівну та ключову роль. Продемонструвати всьому світові: ось бачите, ми тут єдині канонічні, визнані, а всі інші — «розкольники», які не можуть брати участь в загальному святкуванні», - додав намісник.

За його словами, це свято Москва намагається використати у своїх геополітичних інтересах.

«Але історичну правду перекрутити неможливо. І ми свідчимо, що рівноапостольний князь Володимир Великий був київським князем і хрестив Русь саме в Києві. Москви тоді навіть як населеного пункту не було! Сподіваюся, що всім вистачить мудрості не дати Москві принизити Україну на її власному святі», - наголосив Патріарший намісник.

Джерело:   РІСУ

пʼятниця, 19 липня 2013 р.

19.07.2013р. Б. / До Бердичева йдуть паломники

Паломництво
Уже декілька днів з усіх куточків України йдуть паломники до Бердичева, щоб узяти участь в урочистості з нагоди свята Матері Божої Бердичівської, яка відбудеться 20-21 липня.
 
XXI паломництво Шепетівка-Полонне-Бердичів вирушило з Шепетівки 17 червня. 

Про другий день паломництва розповідає бр. Кирило Тополевський OFM:



У паломництві йдуть групи людей з Шепетівки, Шаргорода, Розкоші, Бара, Житомира, Києва, Бердичева, Будслава (Білорусь), Луцька, Судової Вишні, Рави-Руської, Гусятина, Львова, Городка, Городківки, Коростеня, Новограда-Волинського, Баранівки, Закарпаття, Понінки, Першотравенська, Чуднова, Карвинівки, Шостки, ну і самого Полонного, де мали ночівлю.

О 7.00 ранку паломники та парафіяни Полонської парафії зібрались на Божій Службі, яку очолив наш Провінціальний міністр бр. Доброслав Копистеринський. Після чого всі ми вирушили до Мирополя, де на нас чекав смачний обід.

День був плідний не тільки кількістю груп, що до нас приєдналися, але й  духовними конференціями, які нам виголошував бр. Даниїл Ботвіна.

Цього дня ми подолали 36 км дороги, а це дорівнює пройденому вчора шляхові. Отже, позаду вже 72 км.

Після кожного кілометра дороги дається взнаки те, що паломництво – це не прогулянка асфальтовою дорогою, а важке зусилля, в якекожен із нас вкладає багато сил.

Увечері о 20.00 паломники прибули до селища Романівка, де на них, змучених дорогою чекали вечеря та нічний спочинок.

Джерело:   КРЕДО

четвер, 18 липня 2013 р.

18.07.2013р. Б. / У Франції відреклися відповідальності за ембріони

Суспільство зреклося відповідальності за людський ембріон. На практиці його віддають у повне розпорядження вчених – так єпископ П’єр д’Орлеанс, відповідальний за біоетичні питання,  охарактеризував вчорашнє голосування у французькому парламенті, в результаті якого дозволили проводити експерименти над людськими ембріонами.

Єпископ підкреслив, що Церква повністю підтримує розвиток науки, але на теперішньому етапі експерименти над ембріональними стовбуровими клітинами є суперечливими не лише з етичної, але і з наукової точки зору. Вони не приносять очікуваних результатів, а їх перспективи набагато гірші, ніж у випадку використання клітин, які беруть від самого пацієнта – наголошує представник французького єпископату.

Єпископ наголосив також на тому, що прийняте рішення продиктоване виключно політичними інтересами, воно не відповідає інтересам суспільства, не було проведено відповідного публічного обговорення. Ембріон є кимось, хто поділяє нашу людськість і кожен парламентар теж колись таким був. На думку представника Церкви, поведінка політиків не співмірна вазі питання.   

За матеріалами: http://pl.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

середа, 17 липня 2013 р.

17.07.2013р. Б. / Митрополит Львівський освятив наріжний камінь монастиря сестер «Дочки Матері Божої Неустанної Помочі» у Новояворівську

16 липня у м. Новояворівськ Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, звершив Чин освячення наріжного каменя монастиря сестер Товариства спільного життя «Дочки Матері Божої Неустанної Помочі». Архиєрею співслужили: єрм. Василь Іванів, ЧНІ, адміністратор парафії Святих апостолів Петра і Павла, що у м. Новояворівську, та о. Володимир Пиріг, сотрудник храму Успіння Пресвятої Богородиці, що у с. Страдч Яворівського району.

У своєму зверненні до численних вірних, які зібрались на спільну молитву, Митрополит звернув увагу на те, що присутність монаших обителей у кожному місті є дуже важливою. За словами проповідника, вони є захороною від злих сил.

Архиєрей побажав сестрам Божого благословення на зведення їхнього монастиря. Митрополит також наголосив на розбудові спільнотного та побожного життя, щоб люди, які приходитимуть до цієї обителі, могли черпати все необхідне для їхніх спрагнених душ.

Прес-служба Львівської архиєпархії

Воїни Христа Царя

вівторок, 16 липня 2013 р.

16.07.2013р. Б. / Розважання під час прощі до Зарваниці “Віра у житті родини”

У рамках Всеукраїнської прощі до Зарваниці, 13 липня 2013 р. Комісія УГКЦ у справах родини провела розважання для прочан на тему «Віра у житті родини», які були приурочені Року віри. Розважання очолив Владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, голова Синодального комітету подружжя і сім’ї.

Владика виголосив привітальне слово для прочан та уділив свого Архиєрейського благословення. Владика Дмитро наголосив на важливості родини у переданні віри, адже саме батьки є першими вчителями віри для своїх дітей і прикладом для наслідування. Християнська сім’я має бути «домашньою Церквою», яка не тільки передає християнські цінності власним дітям, але й несе їх у світ. Далі науки виголосили голови єпархіальних Комісій родини, які розкрили питання віри у родині. Були висвітлені теми про свідчення віри родин в історії і у сучасному світі, про віру у різних аспектах родинного життя. о. мітр. Іван Сивак, голова Комісії родини Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, виступив із доповіддю на тему «Віра родин ісповідників Теребовлянщини». о. Олег Кобель, голова Комісії родини Стрийської єпархії, у своїй доповіді розкрив тему «Свідоцтво віри в сучасних християнських родинах». о. Василь Чорній, голова Комісії родини Івано-Франківської Архиєпархії, представив доповідь на тему «Сім’я як місце передання віри». Доповідь на тему «Молитва у житті родини» виголосив о. Василь Нестер, голова комісії родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії. о. Тарас Звір, представник Сокальсько-Жовківської єпархії, виступив із доповіддю на тему «Сім’я перед загрозою заробітчанства». о. Олег Гладун, голова Комісії родини Бучацької єпархії, представив доповіддь на тему «Подружня плідність – дар і завдання».

Усі доповіді супроводжувались виступами творчих колективів, серед яких були і священичі родини, і семінаристи, і вокальні ансамблі, і окремі виконавці.

На завершення роздумів про родину із подячним словом виступили о. д-р. Богдан Тимчишин, голова Комісії УГКЦ у справах родини та Владика Дмитро Григорак.

Завантажити доповіді:







Джерела: http://rodyna.ugcc.org.ua

Воїни Христа Царя

16.07.2013р. Б. / Тижневий огляд: життя УГКЦ (8 - 14 липня)

«Біжімо витривало до змагання, що призначене нам, вдивляючись пильно в Ісуса, засновника і завершителя віри», – під цим гаслом, що є цитатою з Послання до Євреїв, у понеділок, 8 липня 2013 р., Святою Літургію, яку в соборі Святої Софії в Римі очолив Високопреосвященніший владика Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков, розпочалася Х Генеральна Капітула Сестер Чину св. Василія Великого.

Сестри-Делегатки із 13-ти Провінцій, Віцепровінцій та Делегатур Чину зібралися в приміщеннях Папського Українського Інституту Покрова Пресвятої Богородиці в Римі, щоб проаналізувати та підбити підсумки свого служіння, обрати нову Головну Управу на наступне шестиріччя та окреслити завдання на майбутнє. Капітула, яка є найвищим органом управління Чину, триватиме до 24 липня.


До храму прибули численні гості та парафіяни. Очолив Божественну Літургію митрополит Львівський Ігор Возьняк у співслужінні митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка, митрополита Львівського Мечислава Мокшицького (РКЦ) та преосвящених єпископів Богдана Дзюраха, Йосафата Говери, Йосифа Міляна та владики Михаїла Колтуна. У подячному богослужінні взяли участь священики представники єпископів з Івано-Франківська, Дрогобича та Стрия. Також на єпархіальне свято прибули священнослужителі з усіх п’ятнадцяти деканатів єпархії, отці Редемптористи, отці Василіяни та сетри-монахині, які виконують своє служіння у катехитичних школах та парафіях Сокальсько-Жовківської єпархії.

13-14 липня 2013 р., у Василіянському монастирі в м. Мукачеві, відбулося урочисте святкування Празника Мукачівської Чудотворної Ікони Матері Божої, якій виповнюється 560 років від часу написання. Центральним богослужінням  стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Ніл Лущак ЧБМ, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії. З Владикою Нілом співслужили два Протоігумени Василіянського Чину: отець Павло Райчинець – місцевий Провінційний Настоятель, та отець Пантелеймон Саламаха з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Також, у співслужінні Божественної Літургії взяли участь Настоятель Мукачівського монастиря отець Веніамин Довганич ЧСВВ й Настоятелі інших Василіянських монастирів, ієромонахи-василіяни і парохи Мукачівської єпархії.

У рамкаж Всеукраїнської прощі до Зарваниці, 13 липня 2013 р. Комісія УГКЦ у справах родини провела розважання для прочан на тему «Віра у житті родини», які були приурочені Року віри. Розважання очолив Владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, голова Синодального комітету подружжя і сім’ї.

 Блаженніший Святослав, "Глава" і Батько УГКЦ, на Всеукраїнській і молодіжній прощі у Зарваниці зустрівся із молоддю. Перед багатотисячною аудиторією Патріарх УГКЦ презентував аудіо-диск «100 відповідей на запитання молоді», у якому навчав про основи духовного життя, суть подружжя, подружню любов, зміст людського тіла та людської статевості. Першоієрарх окремо говорив про небезпеки гендерної філософії та ідеології.

У ніч проти 14 липня тисячі молодих прочан зібралися на концерті духовної музики на Співочому полі Зарваниці. Для паломників виступали молодіжні християнські колективи “Кана”, “Джазова фіра”, тріо дівчат “Глорія”, тріо “Елегія”, священик Василь Брона та молоді виконавці.

 У неділю Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Святослав Шевчук, та освяченням пам'ятника Івану-Павлу ІІ, Папі Римському, завершилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади.


Джерело:   Воїни Христа Царя

понеділок, 15 липня 2013 р.

15.07.2013р. Б. / Блаженніший Святослав застеріг молодь перед вченням ґендерної філософії



Зарваниця
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, на Всеукраїнській і молодіжній прощі 13 липня у Зарваниці зустрівся із молоддю. Перед багатотисячною аудиторією Глава УГКЦ презентував аудіо-диск «100 відповідей на запитання молоді», у якому навчав про основи духовного життя, суть подружжя, подружню любов, зміст людського тіла та людської статевості. Першоієрарх окремо говорив про небезпеки ґендерної філософії та ідеології.
 
Розкриваючи перед молоддю вчення Церкви про людську статевість, Блаженніший виокремив три важливі істини:
 
Перша істина: «Ми з вами, як християни, віримо в Бога-Творця. Ми, люди, як частина всесвіту, не є якоюсь випадковістю.., ми є сотвореним істотами і наше життя Творець нам подарував. Ми не взяли це самі від себе та не є джерелом свого власного життя. Наше життя з усіма його радощами і прикрощами є Кимось (ред. – Богом) нам дане». 
 
Друга істина: «Господь Бог кожного з нас сотворив або чоловіком, або жінкою. Ми читаємо в книзі Буття, що Бог сотворив першу людину, як чоловіка і жінку на свій образ і на свою подобу... Не можна обирати ким бути: чоловіком чи жінкою, бо це є щось нам дане нашим Творцем, як великий дар. Тою статевою ознакою є позначене не тільки наше тіло, але вся наша особа… А разом з тим ми маємо велике покликання або виклик відкрити зміст, що означає сьогодні бути чоловіком та жінкою».
 
Третя істина: «Щоб зрозуміти зміст власного життя, яке нам дане нашим Творцем, відкрити і жити в повноті свою Богом дану статевість, треба навчитися любити. Бо тільки любов дає в повні можливість зреалізувати себе, як чоловікові так і жінці… Ми є сотворені, щоб любити і бути любленими… Лише в любові можна відкрити зміст свого життя, а відтак у повноті бути чоловіком і жінкою. Статевість – це є покликання до любові, вийти з себе на зустріч іншій особі».
проща
Глава УГКЦ відзначив, що питання статевості сьогодні турбують молодь, бо в сучасній молодіжній культурі, державній політиці є дуже багато неправди на цю тему. Однією з неправд він назвав філософію (ідеологію) ґендеру, яка походить із припущення, що Бога не існує. «Як немає Бога-Творця, то тоді я сам є стовідсотковим джерелом самого себе. А моя особа включно з моїм власним тілом є подібне до сировини, з якої я роблю те, що захочу. Я обираю, як мені жити і який зміст вкласти у моє життя…»
 
Ця філософія каже, що «статевість чи статева ознака – це не є чийсь дар, який мені хтось подарував, а роль, яку я сам вибираю… Буцімто, людина сама може вибрати ким їй бути: чоловіком чи жінкою. А в певний момент можна поміняти роль та перейти на іншу сторону. Люди ж, мовляв, є абсолютно однакові, немає різниці між чоловіком і жінкою. Всі вони є одне щось, які потім зроблять з себе когось». 
 
ШевчукЗа словами Блаженнішого, неправда, що статевість можна обирати особистим рішенням, стає основою виховних програм і таким чином дітям та молоді чиниться велика кривда. «Замість того, щоби дати нагоду відкрити зміст свого буття, то дівчат і хлопців ще більше дезорієнтується. І це до такої міри, що вони навіть не знають, хто вони є». 
 
Глава УГКЦ у супереч гендерній філософії підкреслив, що статевість є дана для того, «щоб любити, а не отримувати якнайбільше насолоди з найменшою відповідальністю". Відтак закликав, щоби у Зарваниці молоді люди «приходили до школи любові, до якої нас кличе Пречиста Діва Марія. Бог є любов, хто перебуває у Бозі, той перебуває у любові і навпаки: хто любить, той уже знайшов щастя, той вже живе життям вічним». 
 
Також він висловив побажання, щоб аудіо-диск став першим томом, а молодь закликав продовжувати ставити питання. Таким чином було б можливим кожного року у Зарваниці презентувати новий том аудіо-книги відповідей на запитання, які важливі для молоді. 
 
Для аудіо-диску «100 відповідей на запитання молоді» молодь надсилала запитання на молодіжний портал УГКЦ dyvensvit.org. Проект реалізовано з ініціативи Департаменту інформації УГКЦ та Комісії УГКЦ у справах молоді. Диск можна придбати у церквовних крамницях при храмах УГКЦ, або ж звернутися до мультимедійної студії "Свічадо". 
 


(Оскільки мені, негідному р.Б. Леоніду, вже набридло щоразу виправляти слово "Глава" на "Патріарх", а ще той факт, що й сам Блаженніший Святослав цілком свідомо не сприймає себе Патріархом УГКЦ, бо й не може ним бути (ще не доріс), то ж вирішив і я, "не гнати коней", а почекати доки владика доросте...)

четвер, 11 липня 2013 р.

11.07.2013р. Б. / Перший наступник св. Хосе Марії Ескріви на посту глави Opus Dei стане блаженним

Папа Франциск підписав декрет, який визнає чудо за заступництвом єпископа Альваро дель Портільо. Це означає, що єпископ буде зарахований до лику блаженних. Прелат Альваро дель Портільо був першим наступником св. Хосе Марії Ескріви на посту глави Opus Dei.

Отець Альваро дель Портільо (1914-1994) був першим наступником засновника Opus Dei святого Хосе Марії Ескріви (1902-1975). Він долучився до справи з 1935 року в часі, коли Оpus Dei був наданий статус персональної прелатури (1983), отця Альваро обрали прелатом. У 1991 р. Іван Павло II висвятив його в єпископи.

Отець Альваро був найвідданішим духовним сином засновника. Він гостро усвідомлював своє призначення: з максимальною щедрістю і мудрістю допомагати святому Хосе Марії здійснити божественну місію, а після смерті засновника – продовжити його справу з усією можливою вірністю.

Отець Альваро на собі випробував звірства комунізму. Коли в Іспанії вибухнула громадянська війна, йому було 22 роки. За те, що він був практикуючим християнином, його кинули до в'язниці, піддали фізичним і психологічним тортурам. Але дон Альваро намагався не згадувати про такі речі; він говорив про пробачення і милосердя.

Отець Альваро помер у Римі 23 березня 1994 р., за кілька годин після Літургії, яку він відслужив у Єрусалимі, в тому ж місці, де Христос здійснив Таємну вечерю з апостолами. Папа Іван Павло II, довідавшись про його смерть, прийшов помолитися біля нього. Замість того, щоб прочитати заупокійну молитву, він заспівав Богородичний гімн на честь Небесної Цариці та виголосив доксологію на честь Пресвятої Трійці. Іван Павло II знав, що перший наступник засновника Opus Dei – святий і що святі не потребують заупокійних молитов.

Альваро дель Портільо був доктором технічних наук і працював інженером шляхів сполучення. Він отримав також докторські ступені з філософії, філології та з канонічного права. Він був консультантом різних згромаджень Святого Престолу; брав участь у роботі II Ватиканського Собору, спочатку як голова підготовчої комісії у справах мирян, а потім як секретар комісії у справах духовенства і консультант інших комісій. Його книги «Вірні і миряни в Церкві» (1969) та «Про священство» (1970) – здебільшого плід його досвіду. Як член комісії з перегляду Кодексу канонічного права він брав участь у розробці нового Кодексу (1983). 5 липня Папа Франциск підписав декрет, який визнає за Альваро дель Портільо здійснення чуда.

Довідка:

Опус Деї (лат. Opus Dei) – персональна прелатура Католицької Церкви. Мета «Опус Деї» – допомагати віруючим знайти святість у повсякденному житті, займаючись звичайними земними справами, зокрема – професійною діяльністю.

Джерело: http://katolik.ru /

Католицький медіа-центр

Воїни Христа Царя

вівторок, 9 липня 2013 р.

09.07.2013р. Б. / Ірландія: 35 тисяч осіб на демонстрації проти абортів

Понад 35 тисяч осіб взяли участь у демонстрації, що відбулася 6 липня в Дубліні проти планів уряду легалізувати аборт у випадку, коли життя матері перебуває під загрозою. На вступному голосуванні, що відбулося минулого тижня, цей контроверсійний проект законодавства отримав значну підтримку.

Демонстранти несли в руках вервиці і плакати з написом «Вбити закон! А не дитину!», і після двогодинного маршу дійшли до приміщення парламенту. Наступної середи там має відбутись остаточне голосування за проект закону. Учасники протесту вимагали проведення референдуму у цій справі. «Дозвольте нам голосувати!», – скандували вони.

Перед початком маршу Архиєпископ Діармуід Мартін відправив Літургію в катедрі Св. Домініка. «Ми не є випадковим і позбавленим значення продуктом еволюції. Кожен з нас є плодом Божого задуму», – нагадав у проповіді слова Бенедикта XVI митрополит Дубліну. «Виступати на захист життя означає працювати заради культури, в якій кожна людська особа є бажана, люблена і потрібна, і в якій кожна людина почуває себе такою», – наголосив Архиєпископ Мартін.

За матеріалами http://pl.radiovaticana.va

Джерело:   Воїни Христа Царя

неділя, 7 липня 2013 р.

07.07.2013р. Б. / Різдво Івана Хрестителя

Перше неплідна днесь Христового предтечу родить і він є сповненням усякого пророцтва, бо кого пророки проповідували, на того він у Йордані руку поклав. Явився Божого Слова пророк, проповідник, разом і предтеча. (Кондак свята)

7 липня наша Церква святкує великий празник – Різдво Івана Хрестителя. Серед великого числа святих тільки Іван Хреститель удостоївся честі, щоб ми святкували Його Різдво. Чому ми відзначаємо народження Івана Хрестителя? Святий Бернард дає точну вичерпну відповідь: "...бо це народження було святим".

Це найбільший з усіх празників святого Івана Хрестителя. Як празник його зачаття, так і цей празник уже був знаний у IV столітті. Науки на цей празник маємо від святого Івана Золотоустого, святого Амвросія і святого Августина. Цей останній у своїй проповіді цього дня каже: «Сьогодні святкуємо день різдва святого Івана. Це честь, якої не має ні один святий. У всьому християнському світі є назначений і почитаний тільки день Різдва Господа і святого Івана». Святий Августин не згадує тут про празник Різдва Божої Матері, бо в тому часі цього празника ще не було. На Заході празник Різдва святого Івана Предтечі находиться в найдавнішому календарі африканської Церкви з V століття.

Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Віднайдення Голови, Третє Віднайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Його особа поміж Святими Старого Завіту особливо визначна, незвичайна і геройська. Святий Іван Хреститель – це велетень духу, що стоїть на грані двох заповітів: Старого й Нового. Він завершує пророків та відкриває апостолів. Він не тільки пророк, але й предтеча – вістун, хреститель і мученик. Він єдиний мав ласку хрестити Того, про якого інші пророки тільки пророкували і в дусі бачили. Ще до його народження ангел Господній промовив до його батька Захарії: «Він буде великий в очах Господніх» (Лука 1, 15). І він справді став великим, через своє геройське життя, геройську науку і геройську смерть. Сам Ісус Христос каже про нього: «Той був світич, який палає і світить» (Ів. 5, 35).

Святий Іван Хреститель відважно вказував на всякі людські гріхи і прогрішення. Він сміливо говорив до гордих фарисеїв: «Гадяче поріддя! Хто вам вказав утікати від настигаючого гніву?» (Лука 3, 7). Він не боявся прилюдно картати гріхи і прогрішення царського палацу: Іван же казав Іродові: «Не личить тобі мати жінку брата твого» (Мк. 6, 18).

Його життя - це безперервний ланцюг жертви й покути. Він голосив науку, якої до нього ще ніхто не голосив: про хрещення і покаяння, про близькість небесного царства, про появу й живу присутність Месії Спасителя. Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. Не побоявшись звинуватити царя Ірода за беззаконне життя з дружиною брата Іродіядою, Предтеча постраждав – за наказом царя його було кинуто до в'язниці. Під час бенкету у день народження Ірода, Іродіяда хитрістю привела до смерті Йоана. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть – за наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову. Смерть Йоана Хрестителя стала свідченням його відданості Господеві. Благочестива Іоанна, дружина домоправителя Ірода, поховала святу голову Йоана Хрестителя на Елеонській горі, частина його святих мощей похована у Севастії.

Святий Йоан Хреститель своїми вчинками навчає нас високого духу і любові до Христа. Його коротке життя спалахнуло яскравою зіркою на видноколі старозавітньої темряви, щоб вказати шлях до спасіння: «Сьогодні світильник Світла, немов ясна зірниця, споготовляє шлях до Бога Слова».

Джерела: www.sde.org.ua

Джерело:   Воїни Христа Царя

субота, 6 липня 2013 р.

06.07.2013р. Б. / Літні дитячі табори 2013 «Віра - ключ до неба»

Пізнаймо віру, яку ми прийняли,
Як дар великий для нашої душі.
Ті, хто страждали, нам приклад подали,
І віру кров’ю зберегли.
(Слова з гімну команди  «Визнавці віри»)

З 24 червня в с. Люча Косівського району на Івано-Франківщині розпочався період літніх таборів, які організовують отці та сестри Згромадження Воплоченого Слова. Цьогорічною новинкою стало проведення двох, замість одного як в попередні роки, дитячих таборів. Перший відбувся для дітей віком від 9 до 10 років, а наступний для дітей віком від 11 до 13 років. Загалом у двох таборах взяло участь близько 200 учасників із різних парафій міста Івано-Франківська та області.

Оскільки в Католицькій Церкві цей рік є проголошений роком віри, то саме на зростання та поглиблення цієї чесноти в дітях були присвячені дитячі табори. Зокрема девізом табору був «віра – ключ до неба». Позаяк звичайними ключами відкриваються двері, через які можна ввійти до будинку, так само віра є тим духовним ключем через які людині відкриваються двері до скарбниці духовних ласк необхідних для вічного спасіння та щастя. Відповідно до цього усі учасники табору були поділені на чотири команди: «Богоносців», тобто тих хто повинні мати в собі та нести віру в Бога, «Апостолів», які покликані бути з Христом, щоб вчитися віри і проповідувати її іншим, «Визнавців», які на подобі мучеників мають безстрашно визнавати свою віру, та «Сторожів», які повинні оберігати незмінним багаж віри переданої нам Ісусом.

Центральною грою табору була «Проща до Києва на святкування 1025-ти ліття хрещення України». Відповідно була представлена мапа України на якій були зображені для кожної команди різні маршрути, які вели до Києва. Змагаючись у різні вікторини спортивні та інтелектуальні ігри, діти набирали бали для того щоб якнайшвидше дістатися до Києва на святкування ювілею хрещення України.

Головною частиною кожного дня в таборі була Служба Божа, бо саме в ній діти могли прийняти Ісуса в Євхаристії та слухати проповіді для поглиблення дару віри. Формуванню в духовному житті дітей також сприяли «слова на добраніч» (маленькі науки перед сном), щоденна вервиця, сповідь, ранішні та вечірні молитви.

Слід відзначити особливий дух великодушності, з яким діти приступали до різних заходів та праці у командах.  «Вперед! Всіх вести до життя, де Бог у вічності вітає…», слова гімну команди апостолів прекрасно підходять для того щоб передати дух який панував серед дітей. Незабутніми є вечори якими закінчувався кожен день і на яких діти представляли інсценізацію української народної пісні та казки, ляльковий театр. Новинкою таборів були конкурси під назвою «табір має таланти» на якому учасники представляли різні танці, пісні (навіть англійською та латинською мовами), розказували гуморески, показували акробатичні трюки та різні художні роботи.

На завершення табору дітям подарували книги про життя святих для їхнього духовного збагачення.

Від імені організаторів табору висловлюємо щиру подяку Богові за всі отримані ласки, а також всім жертводавцям – за щиро надану допомогу, що зробило можливим проведення даних таборів, всім отцям, братам і сестрам Згромадження Воплоченого Слова, а також всім учасникам – за активну і плідну участь у ньому!

о. д-н Андрій Карпінець, ВС

Джерело:   Воїни Христа Царя

четвер, 4 липня 2013 р.

04.07.2013р. Б. / В чому полягає «покликання серця людини»?

Блаженної пам’яті кардинал Томас Шпідлік, беручи за основу думки блаженного Івана-Павла ІІ та вчення Другого Ватиканського Собору, вчив, що існує особливий шлях, який веде людей до єднання і цим шляхом є «серце». Розвиваючи думку цього знавця східної духовності, отець Франко Нардін, по-особливому підкреслює, що «покликання серця» – є єднання з Творцем та усім створінням: якщо серце є в центрі людської особи, тоді через нього людина входить у відносини з усім, що існує, а особливо з нашим ближнім.

Любов перебуває в серці, саме тому християнський схід постійно сприяв і поширював «духовність серця» для того, щоб визволити та вилікувати людину від надмірного раціоналізму, від чисто технічного способу думання та від нових видів «рабства».

Знавець східної духовності, отець Томас намагався показати, що холодний розум і критичний раціоналізм зазнають фіаско саме тоді, коли людина відкриває одну надзвичайно важливу правду про саму себе, а саме, що саме її серце є осідком правдивого інтелекту.

Для того, щоб людство могло повернути собі більш людське обличчя, йому слід навчитись вирішувати всі існуючі та виникаючі, навіть найважливіші проблеми сучасності через призму «серця» згідно з східної духовності.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на Zenit

Джерело:   Воїни Христа Царя

середа, 3 липня 2013 р.

03.07.2013р. Б. / VIII Всеукраїнська піша проща «Самбір-Зарваниця»


Пасторально-місійний відділ УГКЦ та спільнота родин мігрантів запрошують охочих взяти участь у VIII Всеукраїнській пішій прощі «Самбір-Зарваниця», що відбудеться 2-11 серпня. Під час цьогорічного паломництва прочани роздумуватимуть над даром віри, який християнин одержує в Таїнстві Хрещення. Нагадаємо, що 2013 рік в УГКЦ проголошений Роком віри та присвячений 1025-літтю Хрещення України-Русі.

Зазначимо, що прочани відвідують храми міст та сіл, через які пролягає їхній шлях. Протяжність цьогорічного маршруту - 240 км. Додаткову інформацію можна дізнатися на сайті www.palomnyk.at.ua.

Нагадаємо, що Всеукраїнську пішу прощу «Самбір-Зарваниця» започаткував у 2006 році о. Василь Поточняк, який опікувався греко-католицькою спільнотою у Болоньї (Італія), та о. Ігор Козанкевич, директор БФ «Карітася» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. З 2011 року організатором є Пасторально-місійний відділ УГКЦ.

Маршрут прощі:

2 серпня: Самбір-Лук-Градівка;
3 серпня: Великий Любінь-Оброшино;
4 серпня: Львів-Виннички;
5 серпня: Гаї-Городиславичі-Селиське;
6 серпня: Коросне-Унів;
7 серпня: Липівці-Пленихів-Чемеринці-Дунаїв-Рекшин;
8 серпня: Жуків-Криве;
9 серпня: Новосілка-Котузів-Зарваниця;
9-11 серпня: ЗАРВАНИЦЯ


Щоденна програма:

7.30-8.30 - Свята Літургія;
8.45 - сніданок біля церкви;
9.30 - вихід;
13.30 - молитва у храмі, обід, зустріч із вірними;
16.30 - вихід;
20.00 - молитва у храмі, вечеря, зустріч із вірними.


Джерела: www.ugcc.org.ua

Воїни Христа Царя

вівторок, 2 липня 2013 р.

02.07.2013р. Б. / Українців Риму запросили на освячення Патріаршого собору у Києві

В неділю, 30 червня 2013 р., з ініціативи о. Марка Семегена, Національного координатора душпастирства українців в Італії, в Римі пройшла акція розповсюдження друкованої інформації про міжнародну всецерковну прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві з нагоди 1025-ліття Хрещення України-Русі, яка відбудеться 16-19 серпня цього року.

Заклики взяти участь у прощі та друковані листівки з детальною інформацією про подію та реєстрацію було розповсюджено після недільних Богослужінь у парафіяльному храмі Свв. Мучч. Сергія і Вакха та у Соборі Святої Софії. Студенти-волонтери розповсюдили матеріали на так званій «Ребіббії», римській площі, де щонеділі чисельно збираються тисячі українців, щоб переслати пакунки для своїх родин.

«Це не перша акція такого роду, – наголосив о. Марко, – попередньо ми вже розповсюдили велику кількість рекламних листівок під час паломництва матерів з нагоди «Дня Матері» до Собору Святої Софії при кінці травня. Сьогодні вже готові пакети з рекламним матеріалом, який розішлемо до усіх наших громад».

Додамо, що офіційну інформацію про паломництво до Патріаршого Собору у Києві опубліковано у журналі «До Світла», банери прощі розміщено на офіційному сайті УГКЦ в Італії (www.chiesaucraina.it), на сайті української парафії Свв. Сергія і Вакха в Римі (www.ukr-parafia-roma.it) та незалежному сайті українців в Італії «Лелеки» (www.leleky.org).

Джерела: www.ukr-parafia-roma.it

Воїни Христа Царя