Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 24 жовтня 2018 р.

24.10.2018р. Б. / «Ми також хочемо шукати діалог з нашими православними братами та допомогти нашій Київській Церкві», - о. Ігор Шабан

Нещодавно в Києві відбулася міжнародна конференція «Стратегії примирення. Роль Церков в Україні», під час якої представники різних конфесій з України, Польщі, Білорусі та Німеччини обговорювали можливості та шляхи примирення між Церквами. Серед учасників заходу були численні представники та духовенство Церков і релігійних громад України, міжнародних організацій, посольств та широкої громадськості.

На початку роботи форуму з вітальним словом виступив владика Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, який передав вітання від Святішого Отця, Папи Франциска та зазначив, що «Католицька Церква бажає добра усім націям та усім Церквам у будь-якій частині світу».

Вітальне слово від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава озвучив голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан. У вітальному слові було зазначено, що «тема торкається важливих та істотних справ у процесі майбутнього розвитку європейської України, розвинутої і справжньої демократичної держави європейського зразка, де важливою є повноцінна свобода всіх релігій і запорука вільного розвитку всіх без винятку народів, що живуть в Україні».

«Ми, як Церква, обстоюємо проект побудови нашої держави на засадах захисту та поваги до людської гідності, спільного блага та солідарності. Ми також хочемо шукати діалог з нашими православними братами та допомогти нашій Київській Церкві відкрити свою вселенськість, плекаючи у своєму у серці прощення та примирення», - зазначив о. Ігор Шабан.

Після цього конференцію продовжили доповіді та дискусії, метою яких було зробити аналіз свободи віросповідання в Україні та на окупованих територіях, а також говорили про мирний план для православних юрисдикцій в Україні та про авторитети у міжправославних відносинах. У цьому ключі були представлені доповіді про досвід примирення в Польщі й Німеччині та участі місцевих Церков у цьому процесі.

Окрім цього, під час дискусій член групи «Примирення в Європі» від УПЦ (МП), проректор Київської духовної академії і семінарії Володимир Бурега висловив переконання, що «зараз Церкви перебувають в ситуації глибинної кризи всього світового православ’я».

Натомість голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан переконаний, що подолати труднощі можна шляхом діалогу та примирення. Він бачить примирення в розвитку богословського діалогу, якого тепер в Україні не існує.

На завершення учасники конференції ознайомилися з документом Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій «Стратегія участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім», який представив о. Андрій Нагірняк, керівник Відділу соціального служіння УГКЦ.

Організатором конференції виступила міжнародна екуменічна група «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині». Від України до складу робочої групи «Примирення в Європі» входять Українська Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква в Україні, Українська Православна Церква (у єдності з Московським патріархатом) та Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України.

Немає коментарів:

Дописати коментар