Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 29 серпня 2014 р.

29.08.2014р. Б. / Майдан на стенді: у Варшаві відкрився музей української революції (+FOTO)

Анджей Подгурскі
Поки в Україні тільки думають над тим, яким буде майбутній Музей Майдану, у Польщі його створюють. Кілька місяців тому на центральній вулиці Варшави його відкрив українець Андрій Подгурський, який живе у Польщі вже 15 років. Більшість експонатів хлопець зібрав сам — цієї зими він часто приїжджав до Києва. Platfor.ma побувала у Музеї Майдану та розпитала Андрія про найцікавіші експонати.
 
«Кабінет Януковича»
кабінет Януковича
У цій невеликій кімнаті раніше була звичайна вбиральня. Зараз це — найпопулярніше місце в музеї. На ідею перетворити туалет на кабінет Януковича Андрія надихнула зламана кришка унітаза: «Тоді я згадав про фотографію з Алупки, коли портрет Януковича обрамили такою ж кришкою. Вирішив зробити таке і у нас». Для більшого ефекту хлопець пофарбував її в золотий колір, а пізніше розвісив поряд кумедні фотографії екс-гаранта. 

Зовсім нещодавно у Кабінеті з’явився золотий батон – його спеціально привезли з Києва. «Відвідувачам дуже подобається. Причому настільки, що мені довелося його приклеїти», — жартує Андрій. 

«Дзеркало правди»
дзеркало правди
Польські музейники-професіонали кабінет Януковича розкритикували, мовляв, несерйозно. Втім, і в ньому є над чим подумати. Один із експонатів — «Дзеркало правди» — має доволі філософський підтекст. «Якщо, дивлячись у дзеркало, ти бачиш портрет Януковича, то час задуматися над самим собою», — говорить опис до нього. «Підвох у тому, що не побачити його неможливо, бо він висить прямо  за тобою. Я хочу, щоб люди зайвий раз подумали, чи все вони роблять правильно», – пояснює Андрій. 

Бронежилет
бронежилет
Бронежилетів у Музеї Майдану кілька, але в одного з них — особлива історія. Андрій згадує, як черговий раз приїхав до Києва: «Це було 20 лютого. Одразу з дороги я пішов на Майдан, і повз мене пронесли тіла кількох загиблих. У мене був шок, але я пішов на передову». Тоді хлопцю дали бронежилет, але у нього він пробув усього кілька днів — довелося віддати тим, хто йшов на небезпечне завдання. «Невдовзі приїхав ще один активіст з Варшави і привіз із собою бронік. Хтось приніс його до греко-католицької церкви, в якій збирали речі для українського Майдану», — розповідає Андрій. Саме цей жилет і зберігається в музеї: повернувся туди, звідки приїхав. Втім, скоро він може знову потрапити в Україну — його хочуть передати на Схід. 

Карикатури Журавля
карикатури Журавля
Музей Майдану без малюнків Юрія Журавля — не музей. Про це свідчить і реакція відвідувачів: деякі карикатури викликають щирий сміх, інші наштовхують на роздуми. До речі, свої роботи привіз до Варшави сам художник. «Журавель нещодавно виступав у нас із гуртом ‘От вінта’. Тоді і зробив нам такий подарунок, підписав кілька робіт», — каже Андрій. Щоправда, для музею залишив не все. Частину карикатур він подарував дітям харківських активістів Євромайдану, які приїжджали до Польщі. Але в музеї можна побачити найбільш відомі малюнки Журавля: тут є і «Небесна сотня», і малюнок зі студентом на барикаді, і кумедні карикатури українських політиків. 

Стіна Небесної сотні
стіна Небесної сотні
Жарти жартами, але про загиблих у Варшаві теж пам’ятають. Питання про створення меморіалу Небесної сотні навіть не стояло: змінювався лише формат. «Все починалося з малого. Спочатку у нас були тільки малюнки, пов’язані з загиблими. Біля них постійно горіла свічка», — пригадують у музеї. Окрему стіну для вшанування пам’яті Небесної сотні відвели тоді, коли з Києва привезли бронежилет знайомого хлопця, який не вижив. Крім фотографій, свічок та квітів, на стіні є інформація і про загиблих на Сході. 

«Шевченко і Майдан»
Шевченко і Майдан
Ця експозиція хай і не напряму, але все ж пов’язана з Майданом. Андрій переконує: Шевченко відіграв чималу роль під час революції, став її ідейним натхненником. «Я зібрав малюнки, які робили активісти. Хтось бачив Тараса Григоровича у образі Че Гевари, хтось зовсім по-сучасному», — каже він. Більшість малюнків друкувалися у Варшаві, але один великий портрет Андрій привіз із Тернополя, ще два — з Києва. 

Хай там як, але завдяки цій виставці поляки більше дізнаються про Україну, переконує Андрій: «Я скажу так: про Шевченка вони чули. Але мало хто може сказати, хто це. Раніше у Польщі знали тільки футболіста, але що тіснішими стають відносини з Україною, то більше тут цікавляться нашою культурою». 

«Клітка Путіна»
клітка Путіна
Саме цю клітку використовували у Варшаві для акцій проти цензури в Україні. Тоді у неї саджали «Януковича» та «Путіна», але тепер вирішили присвятити її особисто російському президенту. Зараз тут — плакати з варшавського Євромайдану та перевернутий донизу головою портрет Путіна. Його, до речі, помістили під бите скло: «Ми замовили рамки, але по дорозі деякі з них побилися. Ми вирішили не викидати їх — я певен, для Путіна цілком пасує».
Пізніше з Києва привезли туалетний папір та килимок «Витирайте ноги» з обличчям Володимира Володимировича. У клітці також є кораблі — вони залишилися з акції під французьким посольством. Тоді польські українці протестували проти продажу Францією Росії військових кораблів «Містраль». 

Експозиції про Крим та АТО
АТО Крим
Музей Майдану не обмежиться виставкою, присвяченою подіям Майдану. Зовсім скоро тут з’являться ще дві повноцінні експозиції: про анексований Крим та війну на Сході. Для першої вже відвели окрему кімнату — «Зал кримський». Там розмістять інформацію про головні події весни. «Я дуже хочу створити там пляж: насипати піску (можливо, хтось привезе його з самого Криму), поставити кілька лежаків та макет зеленого чоловічка. Задумка трохи жартівлива: мовляв, справжній кримський курорт евакуювався до Варшави», — каже Андрій.

В експозиції, присвяченій АТО, планують зобразити дві протилежні сторони: з одного боку українські військові, з іншого  проросійські активісти й терористи. Для кращого розуміння додадуть карту військових дій, фотографії та короткий опис того, що відбувається насправді. Андрій переконаний, що для поляків це дуже важливо. Більшість із них відчувають загрозу Росії та розуміють, що проблема стосується не тільки українців. 

Катерина Коваленко, Platfor.ma  

Джерело:    КРЕДО

1 коментар:

  1. Життя іноді може бути веселим, одна хвилина прекрасна, а наступна - зовсім інша. Ми з чоловіком прожили дуже красиве життя до несподіваного хаосу, життя без вад і недовіри, поки у нас не було проблем з підтримкою наших дітей, він перестав платити і знайшов пригоду за межами флірту зі своїм заповітним подружжям. все, що я страждав. і для того, над чим я працював над непотрібним задоволенням, я відчував у собі цю порожнечу, я не мав уявлення, як допомогти мені з’єднатися з ним, тому що він не повернувся додому, пізно просидів, пив, курив, займався різними речами, які він ніколи не робив зробив. Але завдяки людині, яка принесла радість і стабільність у мій дім, доктор Егвалі, людина добрих справ, настільки справжній і поступливий, бо я намагався і мав довіру. Поговоріть з ним про те, що вас турбує, і ви будете раді, що це зробили. WhatsApp або Viber +2348122948392 або електронною поштою dregwalispellbinder@gmail.com

    ВідповістиВидалити