«На мою думку, існують труднощі в організації роботи медичних капеланів, тому одним із аспектів діяльності Комісії цього року буде те, щоб зробити їхню працю «видимою» та покращити їхні знання», - сказав о. д- р Андрій Логін, новопризначений голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я 1 лютого 2012 року на засіданні голів єпархіальних комісій.
У засіданні, яке відбулося у новому приміщенні для Патріарших структур УГКЦ на території Свято-Юрського комплексу у Львові, взяли участь о. Петро Рак, керівник Відділу комісій Патріаршої курії УГКЦ, голови Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської митрополій, Стрийської, Коломийсько-Чернівецької, Сокальсько-Жовківської, Бучацької єпархій УГКЦ та Одесько-Кримського екзархату УГКЦ. Визначаючи основні аспекти діяльності Комісії на 2012 рік, о. А. Логін наголосив на важливості співпраці із медичним персоналом. На його переконання, сьогодні бракує чіткої стратегії, яка б виявлялася в тому, що працівники медичних структур могли б відчути опіку Церкви. «Необхідно, щоб принципи персоналістичної біоетики були перенесені у світогляд медичного працівника, адже більшість лікарів керуються підходами до лікування людини, сформованими ще комуністичним режимом»,- зазначив промовець.
Голова комісії підкреслив, що належить змінити підхід до розуміння дару здоров’я в УГКЦ: «Ми зможемо досягнути добрих результатів, якщо зможемо змінити сприйняття здоров’я як Божого дару у свідомості самих священиків, адже більшість із них не піклуються про свій фізичний стан». Він вважає, що потрібно спробувати ввести медичне страхування для душпастирів.
Голова комісії підкреслив, що належить змінити підхід до розуміння дару здоров’я в УГКЦ: «Ми зможемо досягнути добрих результатів, якщо зможемо змінити сприйняття здоров’я як Божого дару у свідомості самих священиків, адже більшість із них не піклуються про свій фізичний стан». Він вважає, що потрібно спробувати ввести медичне страхування для душпастирів.
Під час робочої зустрічі голови єпархіальних Комісій у справах душпастирства охорони здоров’я представили свої напрацювання і ділилися торішнім досвідом. Так, у Коломийсько-Чернівецькій єпархії діє проект спільноти «Боже милосердя», який полягає у роботі з інвалідами; тут Комісія співпрацює із благодійним фондом «Крокус» для неповносправних дітей Коломиї, а під час Великого посту молодіжна група єпархії проводить Хресну дорогу за ненароджених дітей. У Львові, де душпастирює близько 30 капеланів, Комісія співпрацює із Асоціацією лікарів-католиків міста; планується створення Центру медичного капеланства Львівської митрополії. Представники львівської Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я минулого року взяли участь у конференції в Римі (Італія), організованій Папською радою душпастирства здоров’я. У Жовкві Комісія тісно співпрацює із міською лікарнею та державними установами. Активну працю щодо запобігання абортів проводять у Стрийській єпархії. А в Одесі, де медичне капеланство здійснюють переважно представники УПЦ (МП), торік вдалося провести акцію проти абортів. В Івано-Франківську місцевий пологовий будинок відмовився від здійснення абортів, а в семінарії існує курс «Душпастирство охорони здоров’я», як і у Львівській семінарії. У Бучацькій єпархії регулярно проходять зустрічі із медичними працівниками та з молоддю. Медичні капелани Тернополя збираються на зустріч, де відомі експерти та фахівці діляться із ними своїм досвідом.
Департамент інформації УГКЦ
«Необхідно, щоб принципи персоналістичної біоетики були перенесені у світогляд медичного працівника, адже більшість лікарів керуються підходами до лікування людини, сформованими ще комуністичним режимом»
Вже кому, а мені пощастило переконатися в цій істині, як кажуть: "На власній шкірі", бо ось вже майже десять років, як досвідчую цю правду всюди по наших "бальніцах" (лікарнях), де маю спостерігати факт душевної хвороби пацієнтів і медперсоналу клінік та "бальніц". Пацієнти, назагал, це - піддослідні кролики, а лікарі, ой, перепрошую, "врачі" безвідповідальна і безсовісна худоба, з якої при всьому бажанні неможливо витиснути бодай краплину співчуття і милосердя...
Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід.
Немає коментарів:
Дописати коментар